امنیت سایبری و حملات مبتنی بر هوش مصنوعی
امنیت سایبری و حملات مبتنی بر هوش مصنوعی
۱۴۰۲-۰۴-۰۷
ایجاد فایل نصبی آنتی ویروس سیمانتک به صورت دستی
۱۴۰۲-۰۴-۱۲

اثربخشی صد در صد محصولات کسپرسکی در برابر بدافزار

در دنیای امروز که ارتباطات دیجیتالی روز به روز در حال افزایش است، تهدیدات امنیتی ویروس‌ها و نرم‌افزارهای مخرب نیز رو به افزایش هستند. در این میان، تکنولوژی‌های مختلفی برای مبارزه با این تهدیدات امنیتی توسعه یافته‌اند. یکی از این تکنولوژی‌ها، محصولات Kaspersky هستند که توانسته‌اند با اثبات کارایی صد در صد در مقابله با بدافزارها در تست‌های مختلف، جایزه‌ها و تحسین‌های بسیاری را جلب کنند.
SE Labs یکی از مراکز معتبر و مستقل در زمینه آزمایش و بررسی امنیت سیستم‌ها و نرم‌افزارهای مختلف است. این مرکز با استفاده از تست‌ها و آزمایش‌های پیشرفته، عملکرد امنیتی محصولات مختلف را ارزیابی می‌کند. در یکی از تست‌های اخیر، محصولات Kaspersky با کارایی بسیار بالا در مقابله با بدافزارها و ویروس‌ها ثابت کردند که برخوردی بی‌نظیر در جلوگیری از تهدیدات امنیتی دارند.

اثربخشی صد در صد محصولات کسپرسکی در برابر بدافزار

در سه ماهه اول سال 2023 محصولات: Kaspersky Plus، Kaspersky Small Office Security و Kaspersky Endpoint Security for Business برای کسب امتیاز جهت حفاظت در برابر بدافزار، دستگاه‌های کاربران همراه با 15 تولید کننده دیگر توسط آزمایشگاه SE Labs آزمایش شدند. همه این محصولات کسپرسکی بالاترین امتیازها را دریافت کردند و تأیید کردند که دارای صد در صد اثربخشی در برابر بدافزار هستند و جوایز “AAA” را بدست آورده‌اند.

در سال 2022، سیستم‌های تشخیص کسپرسکی متوجه شدند که به طور میانگین 400,000 فایل مخرب توزیع می‌شود که نشانگر افزایش 5 درصدی نسبت به سال 2021 است. با افزایش تعداد نسخه‌های بدافزار و پیچیده‌تر شدن آنها، ضروری است که کسب و کارها و مشتریان دارای حفاظت قوی در برابر بدافزار در Endpoint باشند.

 شرکت کسپرسکی در آزمایش سه ماهه توسط SE Labs شرکت کرد و Kaspersky Plus را در بخش Home و Kaspersky Small Office Security و Kaspersky Endpoint Security for Business را در بخش Small Business و Enterprise ارائه کرد. در طول آزمایش‌ها، محصولات 16 تولید کننده در معرض تهدیدات مختلفی قرار گرفتند، از حملات هدفمند با استفاده از تکنیک‌های معتبر تا ایمیل‌های عمومی و تهدیدات مبتنی بر وب، که مشخص شد در زمان آزمایش در اینترنت به صورت زنده وجود داشتند. نتایج نشان می دهد که محصولات تا چه اندازه در شناسایی و مسدود کردن تهدیدها در زمان واقعی موثر بوده و تا حد ممکن تعداد کمی اشتباهات ایجاد شده است.

همه محصولات بالاترین رتبه را در ” Total Accuracy Rating” را با 1144 امتیاز دریافت کردند. این رتبه بندی از دو بخش تشکیل شده است. کسپرسکی پس از شناسایی، مسدود کردن و جلوگیری از تمامی تهدیداتی که می‌تواند سیستم را به خطر بیندازد، در بخش اول، «Protection Rating»، حداکثر 400 امتیاز را کسب کرد. و در بخش «Legitimate Software Ratings»، محصولات کسپرسکی با طبقه‌بندی دقیق برنامه‌های کاربردی و آدرس‌های اینترنتی حداکثر ۷۴۴ امتیاز دریافت کردند، در حالی که تعاملات هر محصول با کاربر را در نظر گرفت. محصولات کسپرسکی علاوه بر امتیاز کلی، جایزه AAA را دریافت کرده و در دسته بندی خود رتبه اول را به دست آورده است.

بدافزار به طور فزاینده ای در حال تکامل است، به همین دلیل برای مشتریان و کسب و کارها ضروری است که از دستگاه ها به طور موثر محافظت کنند تا خطر نشت داده‌ها، خطرات مالی، خرابی سیستم شرکتی و بسیاری از پیامدهای دیگر که یک بدافزار می‏‌تواند به همراه داشته باشد، کاهش دهد. شرکت کسپرسکی دائماً تهدیدات موجود را مشاهده کرده، انواع جدیدی از تهدیدات و حملات را کشف می‌کند و برای بهبود و به‌روزرسانی محصولات خود در راستای تغییرات و چالش‌های جدید تلاش میکند. این شرکت از سال 2016 به طور منظم در تست‌های آزمایشگاه‌های SE شرکت کرده است و از سال 2010 در آزمایشگاه‌های فناوری SE Labs مورد بررسی قرار گرفته. SE Labs یک آزمایش بسیار چالش‌برانگیز و واقع بینانه را اجرا می‌کند که باعث می‌شود شرکت کسپرسکی به نتایج خود که اثربخشی را اثبات می‌کند، افتخار کند. آزمایش منظم محصولات در طول سالها به شرکت این امکان را می‌دهد نقاط رشد را پیدا کرده و مشتریان و شرکا می‌توانند به سطح بالایی از امنیت اطمینان حاصل کنند.

دلایل موفقیت شرکت کسپرسکی

دلیل اصلی موفقیت کسپرسکی در برابر بدافزارها و ویروس‌ها، تکنولوژی پیشرفته و نوآورانه‌ای است که در محصولات خود به‌کار می‌برند. این تکنولوژی‌ها شامل تحلیل رفتاری فایل‌ها، شناسایی الگوهای جدید بدافزارها و استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی هستند. با استفاده از این تکنولوژی‌ها، محصولات کسپرسکی قادر به تشخیص و مهار بدافزارها در سطوح مختلف امنیتی هستند و این امر منجر به یک عملکرد بی‌نظیر در جلوگیری از حملات سایبری می‌شود. کسپرسکی در سه ماهه اول سال 2023 و همچنین در سال 2022 نتایج چشمگیری را بدست آورده است و به تاییدیه صد در صد حفاظت ادامه می‌دهد و قابلیت‌های حفاظتی محصولات خود را به طور پیوسته بهبود می‌بخشد.